Funkcjonalność

Nasze ubrania do pracy są innowacyjne w wielu aspektach. Przywiązujemy dużą wagę do ich funkcjonalności i ergonomiki. Oba pojęcia współgrają ze sobą i uzupełniają się; ubrania, które mają właściwą ergonomikę, są także bardziej funkcjonalne. Nasze produkty są nie tylko wygodne, ale również dobrze wyglądają.

Przez wiele lat odzież robocza kojarzona była głównie z kamizelkami na narzędzia i dużymi kieszeniami na spodniach.

Jednak noszenie na sobie całej skrzynki narzędziowej szybko powoduje zmęczenie ramion i bioder, a co za tym drętwienie nóg i ramion. Naszym celem jest zapobieganie urazom spowodowanym wysiłkiem fizycznym poprzez odpowiednie rozłożenie ciężaru narzędzi, instrumentów pomiarowych, gwoździ, śrubek itd.

Inteligentny oraz elastyczny system nośny sprawia, że praca staje się bezpieczniejsza, wydajniejsza i sprawia więcej radości.

 

ODZIEŻ FUNKCJONALNA - ZASADA 3 WARSTW

Powered by Craft
Zasada 3 warstw firmy Projob została opracowana we współpracy z firmą Craft, właściciela jednej z najbardziej znanych na świecie marek odzieży sportowej. Podczas każdej pracy fizycznej ważne jest by skóra była sucha, a temperatura ciała utrzymana na odpowiednim poziomie. Dzięki funkcjonalnym ubraniom firmy Projob odczuwasz komfort w ciągu całego dnia roboczego. Zasada 3 warstw umożliwia regulację temperatury ciała poprzez zdejmowanie lub zakładanie ubrań, tak jak tego wymagają warunki pogody i intensywność pracy.
 

 

WARSTWA 1
Tutaj ciało pracuje wraz z tkaniną. Bielizna przenosi pot i nadmiar ciepła ze skóry na następną warstwę.
 

 

WARSTWA 2
Warstwa 2 jest połączeniem między warstwą wewnętrzną i zewnętrzną. Rewolucyjne materiały przenoszą pot przez tkaninę i odprowadzają go poza ciało. Warstwa 2 zapewnia również izolację.
 

 

WARSTWA 3
Warstwa ochronna zatrzymuje ciepło wewnątrz, a wpływy czynników atmosferycznych na zewnątrz ubrania. Pot odparowuje dzięki współpracy warstw, ruchom ciała i powietrza.
 

 

POLIESTR
Funkcjonalne ubrania firmy Projob zakłada są prosto na skórę. Materiał składa się z przyjaznego dla skóry, nie wywołującego alergii poliestru o wyjątkowych zdolnościach odprowadzania wilgoci z ciała. Ponieważ jest on idealnie dopasowany do ciała, pozwala utrzymać suchość skóry oraz przyjemną temperaturę pracy, która jest konieczna podczas wykonywania trudnych zadań. Maksymalne możliwości wentylacyjne. Szwy płaskie, aby zapobiec obcieraniu. Dobra elastyczność, materiał miękki i delikatny. Słabe mechacenie się. Nadaje się do przetworzenia. Doskonały do używania przez cały rok. Pranie w temperaturze 60°C. Potwierdzony certyfikatem OKO-Tex.
 

 

WEŁNA/POLIESTR
Aktywna wełna używana w pracy przy niskich temperaturach. Materiał ma od wewnątrz kanałową strukturę, która zatrzymuje ciepło jak najbliżej ciała. Poliestrowe włókna w materiale, w połączeniu z idealnym dopasowaniem do ciała, odprowadzają wilgoć i rozprowadzają je na górnej warstwie wełny. Super zmywalna wełna na zewnątrz stanowi o izolacyjnych właściwościach materiału, który nigdy nie wywołuje swędzenia i zapewnia przyjemną suchość i ciepło. Szwy płaskie, aby zapobiec obcieraniu. Dobra elastyczność, miękki i delikatny materiał.
 

 

MIKRO
Mikro (warstwa 2) jest materiałem lżejszymi i delikatniejszym od zwykłego polaru, zachowując jego właściwości izolujące i ogrzewające. Ubrania z mikro są od wewnątrz miękkie i wyczesane, natomiast na zewnątrz są gładkie, trwałe i wzmocnione tkaniną rip-stop, skąd szybko odparowuje wilgoć. Materiał mikro firmy Projob ma takie same właściwości jak sprawdzony materiał Shift firmy Craft.
 

 

SOFT SHELL FIRMY PROJOB
Nowy unikalny materiał typu stretch zapewniający optymalne możliwości ruchu i zwiększający wydajność pracy. Odporny na działanie wiatru i wody. Właściwości oddychające zapewniające regulację temperatury. Właściwości termoizolacyjne.