Materiały zastosowane przy produkcji odzieży marki PROJOB

 

BAWEŁNA
Bawełna PROJOB jest miękkim, wygodnym i naturalnym materiałem, który chroni i wentyluje. Jedną z zalet bawełny jest to, że nie ulega stopieniu pod działaniem ognia ani iskry i trudno ją zapalić. Nasza wytrzymała tkanina bawełniana o diagonalnym splocie jest wyjątkowo solidna i trwała. Jest to możliwe, ponieważ to my sami jesteśmy zaangażowani w proces jej rozwoju, począwszy od włókna do końcowej produkcji.
 

 

POLIESTER/BAWEŁNA
Połączenie bawełny i poliestru doskonale sprawdziło się w produkcji wytrzymałych ubrań. Właściwości oddychające bawełny połączone z wytrzymałością i trwałymi kolorami poliestru powodują, że ubrania z poliestru/bawełny zachowują swój kształt i kolor przez dłuższy czas. Ubrania z poliestru/bawełny nadają się więc doskonale do noszenia podczas wykonywania ciężkich prac, które nakładają spore wymagania zarówno na ubranie, jak i noszącą je osobę.
 

 

CORDURA® to marka bardzo trwałego poliamidowego materiału DuPont’a. Materiał ten jest trzykrotnie mocniejszy niż standardowy poliamid i do siedmiu razy mocniejszy niż bawełna, a jednocześnie cienki i elastyczny. Używamy go przede wszystkim jako wzmocnienia w miejscach narażonych na zużycie.
 

 

NYLON DOBBY
Materiał wiatroodporny i wodoodporny o wysokiej zdolności przenoszenia wilgoci i właściwościach oddychających. Bardzo solidny i mocny. Łatwy do utrzymania i trwały. 3000 mm słupa wody i 4000 mvp oddychalności.
 

 

NYLON OXFORD
Materiał wiatroodporny i wodoodporny o wysokiej zdolności przenoszenia wilgoci i właściwościach oddychających. Bardzo solidny i mocny. Łatwy do utrzymania i trwały. 2000 mm słupa wody i 3000 mvp oddychalności.
 

 

Pro Dry™ to materiały, które nosisz najbliżej skóry. Przenoszą wilgoć i pozwalają jej przeniknąć do warstwy zewnętrznej. Dzięki Pro Dry™ ubrania mokre i zimne nie muszą przylegać bezpośrednio do ciała.
 

 

Pro Thermal™ to materiały, które stanowią skuteczną izolację zarówno przed ciepłem jak i zimnem. Materiały te wykrywają i odprowadzają nadmiar ciepła a jednocześnie chronią przed niepożądanym zimnem. Pro Thermal™ utrzymuje temperaturę ciała na równym i przyjemnym poziomie przez cały dzień. Szczególnie przydatne przy izolacji ubrań pośrednich.
 

 

Pro Vent™ to materiały o bardzo dobrych właściwościach oddychających. Odprowadzają one wilgoć i nadmiar ciepła. Są odporne na deszcz, śnieg i wiatr. Pro Vent™ to elastyczne materiały ochronne noszone na samym wierzchu.
 

 

Protec™ to materiały zapewniające skuteczną ochronę przed warunkami zewnętrznymi. Są one odporne na zużycie i podarcie. Protec™ nadaje się do bardzo męczącej pracy w trudnych warunkach.
 

 

Nano-Tex™ to materiał, który jednocześnie nie przyjmuje plam i ułatwia ich usuwanie. Poprzez zastosowanie tej nowej technologii na ubraniach, nie musisz godzić się na kompromis w zakresie wygody czy funkcjonalności, by osiągnąć taką jakość. W związku z tym możemy uzyskać miękkość bawełny, jednocześnie zachowując czystość ubrania wraz z uczuciem świeżości.
 

 

JAK TO DZIAŁA?

Jeden nanometr to jedna miliardowa metra. Jest to mniej więcej równowartość wielkości od 3 do 5 atomów. Modyfikując strukturę włókien stworzyliśmy tkaninę charakteryzującą się wspaniałymi właściwościami i zapewniającą niespotykany komfort. Jako pierwsi zastosowaliśmy nanotechnologię do produkcji naszych ubrań roboczych, co niewątpliwie wyznaczy standard w naszej branży.

ZALETY TKANINY NANO-TEX™

W porównaniu z normalną odzieżą roboczą, rewolucyjna tkanina NANO-TEX™ w wieloraki sposób zapobiega powstawaniu plam i usuwa plamy. Każde włókno zostało zmodyfikowane w taki sposób, aby możliwe było stworzenie trwałego, mocnego i wyjątkowo funkcjonalnego produktu.

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE

 

 

Z pomocą nanotechnologii, Projob podjął dalsze kroki w procesie rozwijania produktów w celu zaspokojenia potrzeb branży odzieży ochronnej.