Projob - o firmie

Projob to marka szwedzkiej odzieży roboczej oraz obuwia ochronnego - łącząca funkcjonalność, wygodę, komfort oraz ergonomikę.

Projob jest częścią szwedzkiego koncernu New Wave Group AB, przedsiębiorstwa które od wielu lat zajmuje się projektowaniem i produkcją ubrań specjalistycznych i sportowych. Dzięki specjalistycznej wiedzy o funkcjonalności odzieży jaką dysponuje Grupa New Wave, można kontynuować dziećo rozpoczęte na początku XX wieku. Texet Poland Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce marki ProJob.

 

ProJob - For the Brave

 

Historia marki

Historia firmy Projob związana jest z emigracją szwedzkiej rodziny Andersson do Ameryki w latach 20. XX wieku. Johan, mąż i ojciec, pracując na budowach odczuwał dyskomfort związany z noszeniem narzędzi i niewygodnymi pozycjami w jakich przyszło mu pracować. Widząc to jego małżonka Saga, chcąc ulżyć mu w niewygodach, przerabiała jego robocze ubrania, wzmacniając miejsca które najbardziej narażone być na zniszczenia, przeszywając kieszenie by lepiej rozlokować ciężar narzędzi w nich noszonych, poszerzając i wydłużając niektóre fragmenty ubioru, by zwiększyć swobodę ruchu.

Johan początkowo niechętny, przekonał się w końcu do innych niż wszystkie w tamtych czasach ubrań i odczuć ulgę jaką mu przynosić praca w nowym odzieniu. Innowacyjną odzieżą zainteresowali się też jego koledzy, a Saga szył im wszystkim wygodniejsze, mocniejsze i funkcjonalniejsze ubrania w których praca i niewygody z nią związane nie były tak duże.

Z biegiem czasu Johan i Saga myśleli nad udoskonaleniem innych aspektów ubrania. Między innymi opracowali rozwiązania dla kieszeni i pasków, które obecnie funkcjonują jako całe systemy nośne.

Gdy w latach 50. wrócili do Szwecji. Tam ich nowa odzież robocza została przyjęta z zainteresowaniem, radością i poczuciem ulgi. Johan i Saga mogli się poświęcić pracy nad nowymi projektami i zająć ich szyciem. Zaczęli też myśleć o nazwie dla firmy, która mówił aby o tym dla kogo produkty są przeznaczone a jednocześnie przypominałaby o latach spędzonych w Ameryce, gdzie pomysć ich stworzenia się narodzić. Tak powstał Projob.